Hakka blogi jälgijaks - sisesta oma meiliaadress ja saad teated uutest juttudest siin
Email again:

GEO-GEO'91 01.05.1991

T.Tähised, lehekülg 13-14
Print

Nagu nii mõnigi ilmselt kuulnud on, sai mööduval talvel teoks üks juba vaikselt unustusehõlma vajuma kippunud geograafide-geoloogide ühisüritus – GEO-GEO talimängud.

1956. aastast alates üpris järjepidevalt korraldatud üritused toimusid ENSV eri paigus rahumeeles aastani 1988 ja... oleksid ilmselt aset leidnud ka kahel järgneval aastal, kui ääretult nigelate lumeolude tõttu mitte ära poleks jäänud. Aeg aga läks ja teaduskonda ennast õppima asutanud rebastel polnud õrna aimugi, mis kenast üritusest (mida GEO-GEO vaieldamatult on) nad sootuks ilma on jäänud. Ja ega nende vanemad kolleegidki GEO-GEO-de ärajäämise pärast krokodillipisaraid valanud...

Nii otsustasidki mõned helgemate peade ja ärksama vaimuga tudengid käesoleva aasta algul endi üllatuseks lund (!) nähes, et on aeg küps jälle kord geograafidele-geoloogidele meeldivaid talveelamusi pakkuda. Kiiruga kokku tulnud GEO-GEO päästekomiteel õnnestus oma vaimse juhi Priit Jagomäe ennastsalgaval juhtimisel pea nädalapikkuse ponnistusega kõik rohkem ja vähem vajalik korda ajada ning umbkaudu 80-lt potentsiaalselt GEO-GEO-le tulijalt osavõtumaks (kõigest 15 OR) kätte saada.

Nõnda oligi 9. märtsil lumise Haanjamaa Rogosi mõisahoones ennast sisse seadnud ligi sajapealine spordi- ja õllesõprade äärmiselt meeldiv seltskond, et tüütu kooliskäimise vahel veidi lõõgastuda. Nagu hiljem arvamust on avaldatud, võib kohalolnuid nimetada geograafide-geoloogide "koorekihiks" – need on üliõpilased ja vilistlased, kes oma valitud eriala tõsiselt võtavad ning selle heaks käekäiguks ka ise on võtnud midagi ära teha.

Märkimata ei saa jätta õppejõudude tagasihoidlikku esindatust GEO-GEO-l – nende ainsa esindajana oli kohal ürituse grand old man Hr. Leo Vassiljev, kelle kaasalöömiseta paljud endale ilmselt GEO-GEO-d hästi ette ei kujutaks. Kes siis veel raskete peadega magajaid hommikul pasunahelidega ärataks ja oma vaikse ja salliva loomuga kõigi kiitust ja imetlust ära ei teeniks, kui mitte Vass, nagu Hr. Vassiljevit üliõpilaste seas hellitavalt kutsutakse.

Nüüd aga selle juurde, mis sellise hulga studioosuseid Rogosile kokku oli meelitanud – mitmesugused spordiüritused. Kõige paremini paistsid rahvale "peale minevat" suusahüpped, aga vähem nalja ei saanud ka "Willise" vedamisega ja vaadiveeretamisega.

Suusahüpete tagasihoidliku osalejate arvu korvas kuhjaga trampliini taga õhus toimunu. Näha võis erinevates stiilides (klassikaline, V-stiil, "pott" jne) sooritatud hulljulgeid õhulende pikkustes 4-12 meetrit. Kaugeimale lendas külalisvõistleja Teet Jagomägi Poegade võistkonnast, kelle märkimisväärselt hea esinemine GEO-GEO-l mitmetele geograafiateaduskonna patriootidele mitte hea vaadata ei olnud.

5-meetrise köie taha kinnitatud "Willise" vedamisega said kõige paremini hakkama geograafid kolmandalt kursuselt ja tühja õllevaadi (kuhu jäi sisu, jäägu lugejate arvata-ennustada) veeretamises oli mõisaesisel ringil kiireim vilistlane Kattel suisa kosmilise ajaga – 31,2 sekundit.

Olgu siinkohal ära toodud ka kõik ülejäänud alad ja võitjad: murdmaasuusatamine – Priit Jagomägi, kiirlaskumine – Teet Jagomägi & Tõnu Randaru, kahevõistlus – Teet Jagomägi, teatesuusatamine – geogr. II, mälumäng – geogr. II ja geol. III ja lumejalgpall – Pojad. Kokkuvõttes õnnestus seekordne GEO-GEO kinni panna geograafia III kursusel.

Tuleb veel mainida, et kui noorhärrade arvestuses enamik võitusid kippus minema Jagomägedele, siis õrnema soo esindajate seas tegi üsna puhta töö Kadri Park geograafia II kursuselt.

Selline on lühidalt allakirjutanu nägemus GEO-GEO’91 talimängudelt

 

Peep Mardiste,

Päästekomitee liige.